0 538 885 05 96 erkpack@erkpackambalaj.com

Kilitli Poşetler Ürünlerinizi Daha İyi Muhafaza Eder


Kilitli Poşetler Ürünlerinizi Daha İyi Muhafaza Eder

Günümüzde pek çok alanda üretilen ürünler, saklanmayı mecburi kılar. Özellikle bakliyat, kuru gıda, taze gıdalar, kuruyemiş gibi pek çok ürün uzun süreli kullanıma açık olduğu için muhafaza edilmesi gerekiyor. Muhafaza ederken bir de ürünlerin tazeliğini koruması için de gerekli tedbirlerin alınması gerekir. Özellikle de bir üretici için bu çok önemli bir konudur. Yani seçtiği malzemeyi, saklama ambalajını iyi seçmesi gerekir. Eğer kötü bir malzemeden elde edilmiş bir ambalaj kullanırsa, hem müşteri kaybına uğrar hem de kaliteli üretim yapsa bile kısa sürede bozulmasından dolayı müşterisinden kötü not almasına neden olur. bu yüzden kullanılan malzemeler hassasiyet göstermesi kaçınılmaz konularından olması gerekiyor. Eskiden beri başında saydığımız malzemeler bir şekilde son kullanıcının eline ulaşıyordu. Ancak ulaşan malzemeler ya da gıdalar, kısa süreli kullanım sonrasında ya tamamen tüketilmesi gerekiyordu ya da verilen para boşa gidip, satın alınan ürünler maalesef çöpe gidiyordu. Bu da büyük bir külfetin oluşmasına neden olmaktaydı. Günümüzde daha modern ambalajlar üretildiği için artık bu tip durumlarla karşı karşıya kalmak pek de mümkün olmuyor. Mesela tek seferde tüketilmeyen malzemeleri muhafaza etmek için üretilen kilitli poşet, ambalajlar içinde en çok tercih edilenlerdir. Bunun tek nedeni kullanıma daha uzun süre açık olması, malzemenin nemden korunması ve kolay kullanılır olmasıdır. Hem üretici açısından hem de tüketici açısından bu malzemenin kullanılması elbette daha sağlıklıdır.

Kilitli poşet ile ürünleri korumaya alın

Sadece üreticiler için değil, evde yapılan bazı yiyeceklerin korunması için de önemli bir yer tutan ambalajlar, bazen derin dondurucularda saklanır bazen de sıcak yerlerde. Ancak her iki durumda da önemli olan ürünün bozulmamasıdır. Mesela kış hazırlığı yapan kadınlar, genelde yazın çıkan sebzeleri önce kaynatırlar, gerekli aşamalardan geçirdikten sonra ambalajlayarak saklarlar. Kış ayına kadar bunların taze kalması çok önemlidir. Aksi halde hem sağlığınız riske girer hem de verdiğiniz emeğiniz boşa gitmiş olur. işte burada da devreye giren kilitli poşet hanımların işini kolaylaştırmada üstün kalitesini yeniden gösteriyor. 1 yıl hatta daha uzun süre derin dondurucularda kalması gereken gıda veya diğer yemeklerinizi kolaylıkla poşetlerde saklayarak muhafaza edebilir, çıkartmanız gerektiği zaman hepsini tek seferde tüketmenize gerek kalmadan poşetin kilidini açarak ihtiyacınız olan kadar çıkartıp gerisini yeniden saklayabilirsiniz. Bir de poşetlerin pencereli olması da işi kolaylaştıran başka bir yöndür. Mesela evde kış hazırlığı yaparken tek bir yemek değil de birkaç yemek hazırladıysanız zamanı geldiğinde hangisinin hangi poşette olduğunu bulmanız, sıradan ambalajlarda mümkün olmayabilir. Ancak kilitli poşet, bu işin kolaylaşması için biçilmiş kaftan gibidir. Pencere özelliği sayesinde şeffaf olan bölümünden sakladığınız gıdanın veya yemeğin hangisi olduğunu çok rahatlıkla anlayabilir, zahmetten kurtularak kısa sürede ihtiyacınızı görebilirsiniz.

Modern zamanların en güzel saklama kapları olarak da tabir edilen poşetler, hem yer kaplamaz, hem ayakta durabilme özelliğine sahipler hem de kullanım açısından geniş alanlara sahiptirler. Bu nedenle ihtiyacınız olan ambalajı seçmeden önce bu ürünleri gözden geçirmenizi öneriyoruz. Sitemizde de satışını yaptığımız kilitli poşet ürünlerini gözden geçirerek daha rahat tercih etme kolaylığına sahip olabilirsiniz.

Erkpack Endüstriyel Ambalaj ve Dış Ticaret Ltd Şti...Bursa Ambalaj Üretici firmasıdır.Etiketler:


Copyright © 2024 - Tüm Hakları saklıdır
Her türlü sorun ve öneri için erkpack@erkpackambalaj.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.